ВАРТО
 
ШЭ
 
ПЕО
 
Перспектива
 

Агафія КОВАЛЬЧУК

Специалист

Ковальчук Агафія Аксентіївна – директор Херсонського ясел-садка №33 Херсонської міської ради імені Фрідріха Фребеля.

Электронная почта

yasli-sad33ff@ukr.net

Телефон

+380503967835

Ковальчук Агафія Аксентіївна – директор Херсонського ясел-садка №33 Херсонської міської ради імені Фрідріха Фребеля.

Відеозвернення тренера / Реєстрація на фестиваль

На фестивалі «Перспектива-2019» будемо презентувати фільм про видатного німецького педагога Фрідріха Фребеля, його педагогічні ідеї; про створення та діяльність Херсонського ясла-садка №33 Херсонської міської ради імені Фрідріха Фребеля; ознайомимо з дидактичним матеріалом «дари Фребеля»; презентуємо методичні посібники по фребельпедагогіці;  проведемо майстер-класи: «Кубик Фребеля» та «Калейдоскоп» в техніці орігамі (за методикою Ф.Фребеля)

___________________________________________________________________________

У діяльність ясла-садка було покладено вчення Ф.Фребеля про природні інстинкти на розвиток яких має бути спрямоване виховання дитини. Це, зокрема, інстинкти пізнання, діяльності, творчості. Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти відбувається за принципами фребельпедагогіки : єдність природи і людини, єдність усього світу, природи і духу;розвивальний характер виховання та саморозвитку; унаочнення навчання та самодіяльність; гуманне ставлення до дитини; забезпечення різноманітними видами діяльності; природовідповідність, спирання на вікові та індивідуальні особливості;демократичний характер виховного впливу. Основним принципом педагогічного процесу дитячого садка є поєднання освітньої діяльності з фізичною, використання ігор з дидактичним матеріалом «дари Фребеля».

У вересні 2018 року у ясла-садку було розпочато Всеукраїнський психолого-педагогічний експеримент «Використання в освітньому процесі дидактичного матеріалу «дарів» Ф.Фребеля як засобу розвитку дитини», з метою з’ясування ефективності використання  дидактичного матеріалу «дарів»                 Ф. Фребеля   в освітньому процесі  закладу дошкільної освіти. Науково-методичний супровід експерименту здійснюють наукові керівники педагогічного факультету Херсонського державного університету.

Крім «дарів» у закладі дошкільної освіти застосовуються  такі види дитячої діяльності,  запропоновані Ф.Фребелем: малювання, заняття мозаїкою, заняття з паличками, намистом, плетіння, складання з паперу, вирізання і ліплення.

Для батьків разом з дітками дуже часто проводяться різноманітні майстер-класи в техніці орігамі (за методикою Ф.Фребеля), адже в мистецтві оріґамі є одна дуже важлива перевага – це мистецтво використовується в арт-терапії та психотерапії, так як складання паперу має колосальний антистресовий ефект, розвиває посидючість, концентрацію і дрібну моторику, що важливо, в тому числі, для дітей. Оріґамі корисне і для дорослих, адже всі ми втомлюємося від щоденних обов’язків і роботи, а так іноді хочеться розслабитися, відпочити. А крім душевної релаксації і розвитку необхідних навичок залишається ще дуже красивий виріб. Найулюбленішим майстер-класом наших вихованців та їх батьків є «Кубик Фребеля».

Спільно з науковцями Херсонського державного університету створено методичний посібник для ознайомлення суспільства з педагогікою Ф.Фребеля, активно проводяться майсер-класи, конференції, семінари, круглі столи для педагогів дитячих садків. 

© 2020 «Школа Ейдотехніки»    FB   
A